GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Gimnastyka korekcyjna to zajęcia, podczas których wykonywane są specjalne zestawy ćwiczeń. Taka aktywność ma na celu zarówno profilaktykę, jak i korekcję wad postawy. Prowadzi do zwiększenia siły mięśniowej oraz wydolności organizmu. Jej celem jest również kształtowanie u dziecka nawyku prawidłowej postawy.

Jest formą terapii, która może pomóc dzieciom i młodzieży skorygować brak równowagi mięśniowej i rozwinąć wzorzec prawidłowej postawy. Może również pomóc w urazach, takich jak zwichnięcia, naciągnięcia mięśni, problemy ze stawami i bólem pleców.

Do najczęstszych wad postawy należą: -plecy okrągłe, -plecy wklęsłe, -plecy wklęsło-okrągłe, -plecy płaskie, -boczne skrzywienia kręgosłupa-skoliozy, -wady statyczne kończyn dolnych.

Dzisiaj proponujemy zastaw ćwiczeń do samodzielnego spróbowania w domu na korekcję pleców okrągłych. Zachęcamy rodziców do ćwiczenia razem z dziećmi.