Warsztaty etnograficzne

????

Nasi uczniowie mieli dzisiaj okazję uczestniczyć w warsztatach etnograficznych pt.”Tajemnice opolskiego stroju ludowego”????????, które prowadziła Ewa Kruszyna. Pani Ewa opowiedziała o ludowym stroju opolskim, o symbolice poszczególnych jego części i kolorów. Na koniec uczniowie mogli przymierzyć tradycyjne wianki i kapelusze. Zajęcia odbyły się w ramach projektu #Eduko – zadanie pn. ,,Opolskie – jestem stąd, TU jest moja mała, piękna ojczyzna”, a organizatorkami spotkania w naszej szkole były panie Barbara Franica i Anna Tyczka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Reńskiej Wsi????

„Zaczytane opolskie”

Dzięki akcji „Zaczytane opolskie”, która ma za zadanie popularyzację polskiej literatury poprzez organizację w bibliotekach publicznych woj. opolskiego spotkań z pisarzami i ludźmi kultury, nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z dziennikarką i pisarką, Katarzyną Dowbor. Dzieci przyjęły gościa bardzo entuzjastycznie, słuchały opowieści o najnowszej książce „Czary z Kopytkowa” i chętnie zadawały pytania, na które pani Kasia cierpliwie odpowiadała. Za to pouczające spotkanie dziękujemy także organizatorkom, paniom Barbarze Franicy i Annie Tyczce z Biblioteki Publicznej w Renskiej Wsi????????