PIĘĆ RAZY „W” CZYLI RZECZ O TYM, ŻE PRACA DZIENNIKARZA NIE NALEŻY DO ŁATWYCH

W ubiegłym tygodniu , tj. 19 września, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedziła
nas pani Karina Grytz – Jurkowska. Pani Karina pisała wcześniej do Gazety Lokalnej, aktualnie pracuje
dla opolskiej sekcji Gościa Niedzielnego. Uczniowie dowiedzieli się , że praca dziennikarza nie należy
do łatwych, dziennikarz musi być zawsze dyspozycyjny, przygotowany by pisać na konkretny temat.
Uczniowie poznali również tak zwaną zasadę pięciu „W”. Określenie pochodzi z języka angielskiego i
wzięło się od początkowych liter podstawowych pytań:
● What? (co będzie tematem artykułu)
● Where? (gdzie wydarzenie będzie miało miejsce)
● Who? (kto organizuje)
● When? (kiedy wydarzenie będzie miało miejsce)
● Why? (dlaczego ).
Zdobyte informacje z pewnością pomogą uczniom w pracy twórczej nad szkolną gazetką.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce we wrześniu przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dnia 20 września także nasze przedszkole obchodziło święto wszystkich przedszkolaków. Dzień wypełniony był niespodziankami i wspólną zabawą, a dzięki temu nie brakowało uśmiechów, szczęścia oraz znakomicie spędzonego czasu.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta!