GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Gimnastyka korekcyjna to zajęcia, podczas których wykonywane są specjalne zestawy ćwiczeń. Taka aktywność ma na celu zarówno profilaktykę, jak i korekcję wad postawy. Prowadzi do zwiększenia siły mięśniowej oraz wydolności organizmu. Jej celem jest również kształtowanie u dziecka nawyku prawidłowej postawy.

Jest formą terapii, która może pomóc dzieciom i młodzieży skorygować brak równowagi mięśniowej i rozwinąć wzorzec prawidłowej postawy. Może również pomóc w urazach, takich jak zwichnięcia, naciągnięcia mięśni, problemy ze stawami i bólem pleców.

Do najczęstszych wad postawy należą: -plecy okrągłe, -plecy wklęsłe, -plecy wklęsło-okrągłe, -plecy płaskie, -boczne skrzywienia kręgosłupa-skoliozy, -wady statyczne kończyn dolnych.

Dzisiaj proponujemy zastaw ćwiczeń do samodzielnego spróbowania w domu na korekcję pleców okrągłych. Zachęcamy rodziców do ćwiczenia razem z dziećmi.

SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

Serdecznie zapraszamy Państwa do wsparcia naszej szkoły w akcji Talenciaki, której organizatorem jest sieć sklepów LIDL. Za zakupy w tym sklepie można otrzymać kupony, które przekładają się na sprzęt sportowy dla szkoły. Im więcej zbierzemy kuponów,  tym więcej sprzętu mamy możliwość otrzymać. Kupony można wrzucać do skrzynki przy wejściu do szkoły.