Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października to światowy Dzień Bezpiecznego Komputera. W Polsce obchodzony jest od 2004 roku. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa  informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w realizację interesującego przedsięwzięcia. Z tej okazji na lekcjach informatyki podejmowana była tematyka związana z cyberbezpieczeństwem. Uczniowie klas I-III pogłębili swoją wiedzę na temat różnych zagrożeń związanych z komputerami na specjalnych zajęciach dostosowanych do ich wieku. Dowiedzieli się,  w jaki sposób trzeba zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci oraz  jakie  zagrożenia płyną z Internetu. Pomagali też w przygotowaniu gazetki tematycznej na korytarzu. Uczniowie starszych klas wykonywali plakaty w programach graficznych oraz rozwiązywali quizy na platformach edukacyjnych. Mogli się też zapoznać z zasadami bezpieczeństwa w sieci oglądając prezentacje na szkolnych monitorach.