????

Głośne czytanie ma wielką moc – to nie tylko poznawanie treści nowej książki, ale także miły tembr głosu czytającego, bliskość, wspólna radość i wzruszenie, niepowtarzalny nastrój chwili.

Głośne czytanie ma jeszcze inne zalety – jest łatwe i proste w organizacji oraz nie wymaga nakładu środków finansowych.

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, Zuzia Talma, Angelika Semmler, Maja Sochor, Julia Gabor i Zuzia Kufka odwiedziły dzisiaj przedszkolaków i pierwszoklasistów z wierszami i krótkimi bajkami. Historie o kotkach, świnkach czy siedmiogłowym smoku wzbudziły zainteresowanie i żywą dyskusję. Mamy nadzieję, że w przyszłości ta mała cegiełka zaowocuje fascynacjami czytelniczymi wśród naszych uczniów????

#promocjaczytelnictwa

< BE ACTIVE>

Jak co roku nasza placówka przystąpiła do Europejskiego Dnia Sportu, który celebruje większość Szkół Europy w ostatnim tygodniu września. W tym roku upłynął on pod hasłem: < BE ACTIVE>

Dla wszystkich klas oraz oddziałów przedszkolnych, przygotowano rozmaite rozgrywki sportowe, a piękna pogoda umożliwiła spędzenie tego dnia na świeżym powietrzu. Zaplanowaliśmy atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych. Podczas zajęć nie zabrakło innowacyjnych zabaw muzyczno-ruchowych, konkursów i zawodów sportowych. Dzieci mogły poskakać w workach, porzucać woreczkami do celu, zagrać w unihoca, palanta i dwa ognie. Hitem okazał się konkurs Hobby Horse. Jest to nowa dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność na świecie. To nic innego jak pokonywanie przeszkód biegnąc z koniem na patyku. Nasi uczniowie mieli za zadanie pokonać parkur złożony z 10 przeszkód, najlepszemu zawodnikowi zajęło to raptem 16 sekund. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja społeczna różnych grup wiekowych. Po zakończonych konkurencjach każda klasa/grupa otrzymała pamiątkowy dyplom. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.