Szkolny Turniej o Tytuł Mistrza Języka Ojczystego

Dziś w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej o Tytuł Mistrza Języka Ojczystego. Turniej ten był zwieńczeniem dwutygodniowych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, podczas których uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie kaligraficznym, wykonali zadania językowe, przygotowali gazetki o przysłowiach, frazeologizmach, gwarze śląskiej i etymologii imion polskich.
W konkursie kaligrafii wzięło udział dwadzieścioro sześcioro uczniów.
Tytuł Mistrza Kaligrafii w kategorii klas 4-5 zdobyła Nadia Urbas, Wicemistrza: Maja Sochor, a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Urbaniec. Mistrzem Kaligrafii w kategorii klas 6-7 została Agata Krawiec, Wicemistrzem: Emilia Pytlik, a trzecie miejsce przypadło Julii Lukaszczyk. Laureatki otrzymały dyplomy oraz książki. Na wyróżnienie zasłużyła – bardzo starannie napisana – praca Aleksa Niewiesz. Gratulujemy i cieszymy się z Waszego zaangażowania.
Dzisiejszy turniej był dla uczniów ostatnią punktowaną aktywnością w ramach obchodów święta języka ojczystego. Turniej wygrała klasa piąta, uzyskując tytuł Mistrza Języka Ojczystego. Drugie miejsce zajęła klasa czwarta, a trzecie – klasa siódma. Gratulujemy!