Góra Grosza policzona

W naszej szkole została  przeprowadzana akcja Góra Grosza, która polegała na zbiórce monet o nominałach od 1 gr do 5 zł. W akcję liczenia i ważenia zaangażowani zostali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, zwłaszcza uczniowie klasy czwartej. Po zważeniu wszystkich zebranych monet przez wolontariuszy uzyskano 39,140 kg monet i przeliczeniu ich  kwota wyniosła 532,52 zł. Monety zapakowano do pięciu pudełek, które następnie  przekazane zostały do Urzędu Pocztowego, a dalej do Towarzystwa Nasz Dom.  Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym).

Dziękujemy za włączenie się do akcji 🙂

JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI

W akcji „Jeden naród ponad granicami” chodziło o przygotowanie paczek z podstawowymi produktami żywnościowymi, które trafią do rodaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Pomoc skierowana jest przede wszystkim do kombatantów – starych i samotnych, często żyjących w biedzie. W Kędzierzynie-Koźlu pierwsza zbiórka prowadzona była w 2013 roku. Nasza szkolna społeczność zaangażowała się również w przygotowanie paczek. Udało się zorganizować 6 paczek. Szkolne Koło Caritas  składa serdeczne podziękowania Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom i Pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie się w zbiórkę żywności długoterminowej dla naszych Rodaków na Kresach. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc całym klasom oraz indywidualnym darczyńcom. Cieszymy się,że społeczność naszej szkoły otwiera swe serce na bliźnich w potrzebie.