Pasowanie na czytelnika

Wczoraj uczniowie klasy I oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki podczas uroczystego pasowania. W pierwszej części tego wydarzenia dzieci otrzymały rzetelną wiedzę na temat korzyści płynących z czytania, zasad zachowania w bibliotece oraz postępowania z wypożyczonymi książkami. Następnie pierwszoklasiści podzielili się swoją wiedzą o książkach i odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów literackich. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, po czym Pani Dyrekor Magdalena Pawlik dokonała aktu pasowania. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowe książeczki, dyplomy oraz zakładki do książek. Uroczystość została zorganizowana przez nauczycielkę ZSP w Długomiłowicach, Panią Anetę Górską, oraz przez GBP w Reńskiej Wsi/Filia Długomiłowice.
Życzymy nowym czytelnikom wielu wspaniałych wrażeń z poznawania nowych literackich światów, przypominając słowa Umberta Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.