Dyniowe cuda

Nasi uczniowie nie zawiedli. Kolejny raz udowodnili, że mają ogromne pokłady wyobraźni i kreatywności. Dlatego też trudne okazało się wyłonienie zwycięzcy w konkursie „Dyniowe cuda”. Samorząd uczniowski zdecydował, że wszystkie prace zostaną wyróżnione pierwszym miejscem.

Wf jest super

Pod takim hasłem uczniowie klasy 6 i 7 wzięli udział w Alternatywbej lekcji WF zorganizowanej przez fundację Moniki Pyrek: KINDER Joy of moving. Alternatywne lekcje WF to ogólnopolski projekt edukacyjno-sportowy dedykowany dla uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych. A ponieważ nasza szkoła uczestniczy w projekcie Trzymaj Formę, uznaliśmy treści obu przedsięwzięć za kompatybilne, stąd pomysł, by wziąć udział w Alternatywnej lekcji WF.
Celem projektu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek w partnerstwie z Grupą Ferrero w Polsce jest promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia oraz nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę! Do udziału w KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcjach WF zapraszani są nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami szkół podstawowych (klasy 4-8). Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na 9 stacjach:
STACJA I: bieg sprinterski

STACJA II: koszykówka

STACJA III: piłka nożna

STACJA IV: refleksomierz

STACJA V: kolarstwo

STACJA VI: wioślarstwo

STACJA VII: wspinaczka

STACJA VIII: narciarstwo

STACJA IX: przeciąganie liny.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i dyplom. Jak nam poszło i jak się bawiliśmy, oceńcie sami.

Szkolne koło Caritas

Uczniowie przynależący do Szkolnego Koła Caritas odwiedzili miejscowy cmentarz, zapalili symboliczne znicze na grobach byłych pracowników szkoły. Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem , wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma . Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze również na rodzinnych grobach.

DORADZTWO ZAWODOWE OD KUCHNI

Klasa siódma w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedziła zajazd Tibo w Długomiłowicach, by poznać tajniki pracy kucharza i kelnera. Szefowa kuchni opowiedziała o trudach pracy w kuchni, o wszelkich staraniach , jakie należy dołożyć do pracy aby klient opuścił lokal zadowolony i chciał ponownie do niego zawitać.                                             Uczniowie poznali również tajniki pracy kelnera oraz zasady nakrywania stołu i przygotowywania zastawy na uroczystość. Serdecznie dziękujemy właścicielom za umożliwienie udziału w takiej lekcji.