Inauguracja radiowęzła „Parkowy spot”

13 lutego punktualnie o godzinie 9.50 w Światowym Dniu Radia, popłynął z głośników powitalny komunikat:
„ Dzień dobry! Witamy całą społeczność szkolną. Zespół redakcyjny w składzie Maja, Julia i Dorota, mają przyjemność zainaugurować nasze szkolne radio, radiowęzeł pod nazwą „Parkowy spot”. Szkolna rozgłośnia powstała z inicjatywy naszej pani dyrektor Magdaleny Pawlik, która realizując swoje marzenia, dała nam narzędzia do rozwoju i przyjemnego spędzania czasu w szkole. Sprzęt, dzięki któremu możemy nadawać wyprodukowała firma Lighting Centre z Będzina, a montaż zapewnił pan Damian Linek – firma Linekelectric z Długomiłowic.
Radiowęzeł prowadzony będzie przez członków samorządu uczniowskiego i będzie spełniał funkcję rozrywkową, informacyjną oraz edukacyjną. Nowa przestrzeń zapewni rozwój kompetencji językowych, medialnych oraz poszerzy umiejętności w zakresie obsługi wyposażenia radiowego. W naszej rozgłośni usłyszycie dobrą muzykę, ciekawe audycje, wywiady oraz zaproszonych gości. Jednego z nich mieliśmy zaszczyt gościć już dzisiaj. To pani Katarzyna Martyniak, dziennikarka radiowa i dyrektor ds. informacji Radia Park. Pani redaktor podzieliła się z nami doświadczeniem radiowym, udzieliła wielu cennych wskazówek i odpowiadała na nasze pytania podczas pierwszej audycji na żywo. Było to dla nas nowe i zarazem fascynujące doświadczenie, które jest motywacją do działania w naszym radiowęźle. Na koniec pani Katarzyna zadała kilka pytań szkolnym redaktorom, pani dyrektor oraz opiekunowi „Parkowego spotu” – Alinie Buchcie.
Relację z inauguracji naszego radia można przeczytać i usłyszeć pod linkiem: