Podsumowanie akcji „Mój dom w plecaku”


Szkolne Koło Caritas zakończyło akcję „Mój dom w plecaku”, której celem było wsparcie osób w kryzysie bezdomności. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać liczne dary potrzebne na co dzień.
Dodatkowo podczas zorganizowanego pchlego targu zebrano 400 zł, które również przeznaczono na pomoc potrzebującym.
Wszystkie zebrane dary oraz środki finansowe zostały przekazane do łaźni dla osób bezdomnych w Opolu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i okazali otwarte serca oraz chęć niesienia pomocy. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się realnie wesprzeć osoby potrzebujące.

Wioski bez troski

W środę, 13 maja, odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu
Plastycznego „Wioski bez troski”. Na konkurs wpłynęło 148 prac . Wśród wyróżnionych
znalazła się uczennica klasy III – Nadia Proesler. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się
w Głubczycach, gdzie laureaci otrzymali nagrody oraz gratulacje za swoją twórczość
i zaangażowanie.
Talent i kreatywność uczniów zostały docenione, a sukces Nadii jest powodem do dumy dla
całej naszej szkolnej społeczności. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Drodzy Ósmoklasiści

Przed Wami kilka ważnych dni — pełnych emocji, stresu, oczekiwań i nadziei. Chcemy, żebyście pamiętali o jednym: jesteśmy z Was naprawdę dumni. Z każdego sprawdzianu, sukcesu, potknięcia, śmiechu na przerwach i wszystkich wspólnych chwil stworzyliście piękną część naszej szkolnej historii.

Egzamin jest ważny, ale nie definiuje tego, kim jesteście.

Nie mierzy Waszej dobroci, wrażliwości, talentów ani marzeń. To tylko krok w dalszą drogę.Życzymy Wam spokoju w głowie, wiary w siebie i odwagi, by zaufać temu, czego nauczyliście się przez te wszystkie lata. Niech stres ustąpi miejsca ciekawości, a każde zadanie będzie okazją, by pokazać swoje możliwości.

Idźcie na te egzaminy z podniesioną głową.Jesteście gotowi bardziej, niż myślicie.

Trzymamy za Was mocno kciuki i wysyłamy ogrom dobrych myśli.

Powodzenia, Kochani!

Sąd nad papierosem

W dniu 4 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie o charakterze edukacyjnym, w której uczestniczyli uczniowie różnych klas. Głównym punktem programu była scenka pt. „Sąd nad papierosem”.Uczniowie wcielili się w rolę sędziego, oskarżyciela, obrońcy oraz świadków, przedstawiając szkodliwy wpływ palenia papierosów na zdrowie człowieka i środowisko. Przedstawienie miało nie tylko walor artystyczny, ale przede wszystkim profilaktyczny i skłaniało do refleksji nad konsekwencjami nałogów. Kolejnym elementem wydarzenia byl quiz przyrodniczo- ekologiczny. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania dotyczące ochrony środowiska, segregacji odpadów oraz zasad dbania o przyrodę. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużą wiedzą.

Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu


Dzisiejszego poranka dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz, dymka i ramka. Obserwowały żywe owady zabezpieczone w klateczkach transportowych przez szybę. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach, wykonały własnoręcznie świeczkę z wosku pszczelego, a na pamiątkę otrzymali słoiczek pysznego miodu oraz pamiątkowy dyplom.

Konstytucja 3 Maja

Konstytucja powstała aby sformalizować nowy ład społeczno-polityczny, ugruntować suwerenność państwa, ograniczyć władzę rządzących oraz zdefiniować prawa obywateli. W aktach prawnych, rozporządzeniach, uchwałach, ustawach tworzyła się nowa rzeczywistość państwa. W miniony czwartek 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja . Miała na celu upamiętnienie historycznych wydarzeń , a także pomóc zapamiętać i utrwalić fakty historyczne, przeniesione do codziennego życia. Uczniowie klas V i VI przedstawili w formie kostiumowej wydarzenia, które wpłynęły na losy Polski. W postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się Maximilian Sander z klasy 6. Przekonująco przedstawił urząd najwyższej ówczesnej władzy, by po debatach i vetach posłów i marszałka ostatecznie podpisać i zatwierdzić ustawę zasadniczą. Na scenie pojawili się Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Feliks Turski. W kolejnej odsłonie licznie zaprezentowały się trzy stany : szlachecki, mieszczański oraz chłopski. Uczennica klasy 6, Zuzanna zapoznała społeczność szkolną z poszczególnymi rozdziałami ówczesnej konstytucji czytając fragmenty dotyczące praw i obowiązków obywateli, dzięki czemu regulowany jest porządek w państwie . Budowaniem nastroju i nadaniem radosnego charakteru zajęły się dzieci z grup przedszkolnych: Smerfy, Żabki i Pszczoły. Perfekcyjnie przygotowani wystąpili w trzech interpretacjach muzycznych włączając prostą choreografię. Były kotyliony, chorągiewki oraz wycinanki w postaci kółek, a wszystko w kolorze biało-czerwonym. Na zakończenie spotkania Angelika z klasy 6 przedstawiła wyniki quizu dotyczącego znajomości konstytucji w formie mini testu z pytaniami i krótkimi odpowiedziami. Zwycięzców wylosowała Pani Dyrektor, a wśród tego grona znalazły się : Liliana Jaroń (kl 2), Natalia Proesler (kl 2) i Lena Malik (kl 3). Dziękujemy paniom J. Szpuga i G. Heda za przygotowanie uroczystości. Drodzy Czytelnicy , zapraszamy do obejrzenia znajdującej się poniżej fotorelacji.