TRZEBA MIEĆ WIELKIE SERCE, BY KSZTAŁTOWAĆ MAŁYCH LUDZI”

W roku 1982 w Karcie Nauczyciela zapisano, że 14 października w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej, który został uznany za święto wszystkich pracowników oświaty.

Współczesny nauczyciel stale i niestrudzenie musi zdobywać nowe kompetencje, iść z duchem czasu i codziennie dostosowywać się do wizji zmieniającego się świata. Bez względu na wiek musi wykazywać się wysokimi kompetencjami cyfrowymi, wprowadzać aktywizujące metody pracy, by sprostać rosnącym oczekiwaniom środowiska. Poza tym wszystkim każdy nauczyciel stara się być jednocześnie pedagogiem i psychologiem, życzliwym i pogodnym człowiekiem wzbudzającym zaufanie swoich wychowanków.

Już w zamierzchłych czasach 300 lat p.n.e. pewien filozof o imieniu Arystoteles mawiał TRZEBA MIEĆ WIELKIE SERCE, BY KSZTAŁTOWAĆ MAŁYCH LUDZI”. Współczesne badania sondażowe wśród uczniów klas podstawowych i ponadpodstawowych wskazują, komu uczniowie przyznają miano dobrego nauczyciela, a mianowicie: „ Dobry nauczyciel to taki, który kieruje się empatią i szuka wspólnego dialogu z uczniami. Potrafi dostrzec zalety i mocne strony w każdym dziecku”.

W tym szczególnym dniu, jako dyrektor naszej społeczności mam zaszczyt
w imieniu własnym oraz wszystkich dzieci podziękować Nauczycielom Przedszkola i Szkoły, paniom wspomagającym pracę wychowawców w przedszkolu, pracownikom administracji w osobie pani Sekretarz, paniom z obsługi oraz panom odpowiedzialnym za prace konserwatorsko – grzewcze
za ich ogrom pracy, zaangażowanie i zwykły codzienny trud, jakim jest
edukacja i za stwarzanie korzystnych warunków do jej przeprowadzania.

Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw.

To dzięki wam uczniowie codziennie przychodzą tutaj, by z zapałem brać udział w trudnym procesie edukacyjnym. Praca nauczyciela nie należy do lekkich, ale dzięki temu, że każdego dnia na waszych twarzach gości uśmiech, atmosfera naszej szkoły jest taka wyjątkowa.

Na koniec chciałabym życzyć Nauczycielom nieustającej satysfakcji z wykonywania tego trudnego zawodu, entuzjazmu, aktywności i radości oraz dalszych satysfakcjonujących osiągnięć w pracy zawodowej, a wszystkim Pracownikom wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, spełnienia najskrytszych marzeń i dużo optymizmu.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Magdalena Pawlik

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *