Trzymaj Formę – Hobby Horse

Nasza szkoła chwilę temu przystąpiła do programu Trzymaj Formę, a już w jego ramach przeprowadziliśmy pierwszą akcję. Na pierwszy ogień poszła, raczkująca w naszym kraju nowa dyscyplina sportowa Hobby Horse. Uczniowie klasy 3,6 i 7 mieli okazję dowiedzieć się czym jest ten sport, a także spróbować swoich sił na parkurze. Jak sobie radzili? Sprawdźcie TUTAJ.

Hobby Horse może kojarzyć się wyłącznie z zabawą, ale to pełnoprawna dyscyplina z zawodami, punktacją, zasadami i ambicjami olimpijskimi.

Hobby horse – czym jest?

Hobby Horsing polega na odzwierciedleniu zawodów jeździeckich. Uczestnicy „jeżdżą” na kukiełkach przypominających głowę konia.

– Jeśli są skoki, to zazwyczaj się ścigają. Jeśli jest ujeżdżenie, to wykonują różnego typu figury. Dyscyplina powstała w Finlandii. W Skandynawii jest to bardzo popularny sport od 2011 roku. Małe dzieci często spędzają czas z rodzicami, którzy jeżdżą konną i same chciałby mieć konia. Gdzieś tam te maskotki zaczęły się pojawiać i te kukiełki na koniach są coraz bardziej popularne. Uprawianie tej dyscypliny z jednej strony sprawia dużą frajdę, a z drugiej uczy, jak opiekować się zwierzęciem. – Mimo że jest to kukiełka, dzieci czyszczą konie, zaplatają warkocze i miło spędzają czas

Historia Hobby Horse

To rozrywka znana od średniowiecza. Jeźdźców dosiadających te koniki na patyku można zobaczyć na XVI wiecznych rycinach sztuki niemieckiej i hiszpańskiej, czy znaleźć o nich wzmianki w XVIII wiecznej literaturze anglo-irlandzkiej. Ogromną rolę odgrywają do dziś w tradycjach ludowych zachodniej Europy.

Obecnie zabawka wygląda dużo profesjonalniej.

Hobby Horse pierwszy ale na pewno nie ostatni raz goszczą w naszej szkole. Wypatrujcie nowych informacji.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *