Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Luźne lekcje z naukowcami- poznajemy i eksperymentujemy”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: Luźne lekcje z naukowcami”, które będą realizowane podczas zajęć świetlicowych.

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy zdobędą wiedzę na temat znanych naukowców oraz zdobędą nowe doświadczenia, a także rozwiną zainteresowania dotyczące nauki oraz eksperymentowania.

Projekt jest zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 „Rozwijanie umiejętności uczniów i nauczycieli z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Projekt rozpoczął się w październiku 2023 roku, a zakończy w maju 2024 roku i obejmuje zapoznanie się z historią ośmiu naukowców oraz wykonaniem ośmiu eksperymentów. Na pierwszy ogień wzięliśmy Marię Curie Skłodowską.

Zadania projektowe będą realizowane w formie warsztatowej, luźnej lekcji opartej na wzajemnym szacunku i budowaniu relacji z uczniami. Uczniowie będą zaś mieli możliwość doświadczania oraz samodzielnego wykonywania wszystkich eksperymentów. 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *