Wycieczka przedszkolaków do Głogówka

15 marca obchodzony jest Dzień Cukiernika, z tej okazji przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zakładu Przemysłu Cukierniczego „PIAST ”w Głogówku. Dzieci miały możliwość zwiedzenia starego zakładu pracy, w którym kiedyś pracowało mnóstwo ludzi. Dziś pracowników pozostało niewielu, mimo tego wciąż istnieje i produkuje się smakowite ciastka oraz wafle. Dzieci dowiedziały się z jakiego ciasta produkuje się wafle oraz widziały jak wychodzą cieplutkie z maszyny. Miały okazję zobaczyć jak zostają oblewane polewami. Przyglądali się pracy ludzi pracujących przy taśmach. Degustowali się różnymi wyborami cukierniczymi, które bardzo smakowały. Na pożegnanie dzieci obdarowane zostały waflami. Wizyta w zakładzie cukierniczym była pouczająca, w ten sposób przedszkolaki poznały zawód cukiernika. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po urokliwym parku, gdzie można było wsłuchać się w śpiew ptaków. Zobaczyć drzewa różnego gatunku oraz spotkać kaczki płynące po jeziorku, które znajduje się w dolinie parku. Ostatnim punktem najbardziej wyczekiwanym przez przedszkolaków była wizyta w firmie transportowej – Transport krajowy i międzynarodowy Krzysztof Cichoń. Gdzie dzieci sporo dowiedziały się o transporcie, między innymi o tym, jaką drogę muszą pokonać towary zanim trafią na sklepowe półki . Jednak największą frajdą było wejście na platformę tira i jazda ogromnym samochodem po posesji firmy. Wszyscy byli pod wrażeniem. Już teraz niejeden przedszkolak marzy o pracy kierowcy. Dzień upłynął w miłej atmosferze i pozostanie zapewne długo w pamięci naszych milusińskich.