Zjawiskowy pokaz ficzyczno – chemiczny


Prawo Bernoulliego, półkule magdeburdkie, czajniczek zabójcy – te pojęcia już nie będą miały przed naszymi uczniami tajemnic. W poniedziałek 6 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z serii Edu Event, czyli bardzo ciekawy pokaz doświadczeń fizyczno – chemicznych przygotowanych dla nas przez pana Mateusza Łuckiego. W pokazie uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII. Z zaciekawieniem obserwowali eksplozje gazu oraz słuchali głosów zmienionych helem i mniej spotykanym gazem jakim jest heksafluorek siarki.
Udział w zajęciach oraz samodzielne wykonywanie doświadczeń sprawiły, że spotkanie było dla uczniów bardzo atrakcyjne, rozwijało ich ciekawość, wyobraźnię oraz logiczne myślenie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *