” Smacznego, proszę wilka”

W miniony czwartek 2 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie pt :” Smacznego, proszę wilka”.

Głównymi bohaterami widowiska byli Wilk i Zając, lecz w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem nie chodziło o to, by gonić króliczka… tzn. Zajączka, lecz się nim zaopiekować.

Stary Wilk, a tak naprawdę Wilczyca, szykuje się do swej ostatniej drogi, ale niestety, nie może spokojnie odejść, bo na tej drodze staje nie kto inny – jak zagubiony, wesolutki i naiwny Zajączek. (…)Można się wściec i chce się zjeść, ale… trzeba zadbać, zaopiekować, potowarzyszyć, a tak naprawdę po prostu pokochać. Wilk, tzn. Wilczyca i Zajączek wędrują razem w poszukiwaniu domu, a odnajdują prawdziwe szczęście. Budują piękną relację i tworzą coś nieprzemijającego. To wspólne wędrowanie, wzajemne poznawanie się, niesie ze sobą tak ważną dla każdego dziecka mądrość mówiącą o tym, że prawdziwe, głębokie relacje są w życiu każdego człowieka czymś najcenniejszym.

Piękna oprawa sceniczna tego zabawnego, ale przede wszystkim mądrego i wzruszającego spektaklu, przyciągnęła uwagę zarówno młodych jak i starszych widzów. Misternie wykonane lalki zwierząt o pięknie rzeźbionych twarzach, zabawne dialogi, zaskakujące zwroty akcji dodatkowo wpłynęły na pozytywny odbiór całego widowiska.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *