Poznajemy zawody – artysta rzeźbiarz przez duże A.

Zajęcia online dla dzieci z naszego przedszkola

W tym tygodniu dzieci zapoznały się zawodem Rzeźbiarza. Udało nam się wirtualnie spotkać z takim artystą jakim z całą pewnością jest nasz gość pan Marek Szyszko z Chwaszczewa pod Białymstokiem.

Rzeźby są naprawdę wyjątkowymi dziełami sztuki, o czym przekonaliśmy się na naszym spotkaniu online. Dzieci z uwagą i skupieniem oglądały to, co nam artysta miał do przekazania. Co dla naszych milusińskich było największą atrakcją, to to że artysta wykonuje zabawki ludowe z drewna którymi bawili się nasze babcie i dziadkowie. Podczas dzisiejszych zajęć mogliśmy zwiedzić wirtualnie pracownię Pana marka , poznaliśmy narzędzia którymi się posługuje w swojej pracy, a także zobaczyliśmy przeróżne dzieła sztuki jakie wychodzą z jego rąk.

Wniosek mamy po tym dniu jeden – w jego mistrzowskich rękach drewno dostaje nowe życie.

Klikając w link można zobaczyć małą kompilację wczorajszego wydarzenia;)