Krawcowa – zawód czy pasja?

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w  warsztatach krawieckich, które poprowadziły panie: Ewa Sander i Martyna Kala. Spotkania  z każdą grupą wiekową odbyły się w miniony piątek 27 stycznia. Przedszkolaki miały okazję poznać budowę maszyny do szycia oraz overlock , a także obserwować etapy  powstawania haftu komputerowego.

Każde z dzieci  wybrało materiał do uszycia woreczka na swoje skarby. Pani Ewa pomogła obszyć, a pani Martyna skroić i dobrać  guziki zwane napami, by następnie przymocować je specjalnymi szczypcami do materiału. Na każdym etapie pracy  młodym adeptom krawieckim towarzyszył niezwykły zapał i satysfakcja. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Na zakończenie spotkania dzieci z grupy Pszczółek specjalnie dla gości zaśpiewały piosenkę pt,:” Bajkowy krawiec” oraz wręczyły okolicznościowe podziękowania.