Sukces szachistów z ZS-P z Długomiłowic

Po zwycięstwie na szczeblu powiatowym, młodzi szachiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Długomiłowic osiągnęli duży sukces, zajmując III miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci. Półfinały Wojewódzkie Szkół Podstawowych odbyły się 18.11.2022r w miejscowości Kadłub. W turnieju startowało 6 drużyn szkolnych które wcześniej uzyskały awans w swoich powiatach.

Po zaciętej rywalizacji szachiści z Długomiłowic zajęli III miejsce i uzyskali awans do finałowych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, w których startować będzie 8 najlepszych drużyn szkolnych w województwie opolskim. Drużyna wystąpiła w składzie:

1. Cebula Armin – kl. VI
  2. Paweł Gola kl. – VI
  3. Aleksander Korobczuk – kl. V
  4. Wiktoria Słupina – kl. VI

Cała czwórka oraz pozostali uczniowie z klasy V i VII uczą się tajników gry w szachy pod okiem Lesława Galackiego.

Wyniki poszczególnych meczy:

ZSP Długomiłowice  –   PSP nr 1 Zdzieszowice  =  3 : 1

ZSP Długomiłowice – PSP nr 1  Olesno  =  4 : 0

PSP nr 20 Opole – ZSP Długomiłowice  =  2 : 2

ZPO Kadłub – ZSP Długomiłowice  =  2,5 : 1,5

SP nr 3 Nysa – ZSP Długomiłowice = 3 : 1

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce – SP nr 3 Nysa – 10 pkt

II miejsce – ZPO Kadłub – 8 pkt

III miejsce – ZS-P Długomiłowice – 5 pkt

IV miejsce – PSP nr 20 Opole – 5 pkt

V miejsce – PSP nr 1 Zdzieszowice – 1 pkt

VI miejsce – PSP nr 1 Olesno – 1 pkt

Do finału awansowały 4 pierwsze drużyny. Finałowe rozgrywki odbędą się 5.12.2022r w Opolu.