Obchody Dnia Świętego Marcina

Zwyczaj obchodów Dnia św. Marcina głęboko zakorzenił się w tradycji naszej szkoły. W tym roku uczniowie klasy 3.przygotowali scenkę z życia św.Marcina. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-2 wyśpiewali tradycyjne i nowoczesne pieśni, a całości dopełniły piękne występy na skrzypcach w wykonaniu Amelii i Zuzi z kl.3. Ponadto uczniowie poznali ciekawostki z życia świętego, Nadia nauczyła wszystkich zabawy z palcami (Fingerspiel), a na koniec dowiedzieliśmy się dlaczego w tym dniu na stołach królują rogale marcińskie, których nie zabrakło także w naszej szkole?Całości towarzyszył niezwykły świąteczny klimat za sprawą lampionów, które dzieci przyniosły ze sobą. Za organizację i przygotowanie odpowiedzialne były Maria Kalbron i Urszula Tłuczykont.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *